Kurumsal

Anasayfa > Kurumsal

MUSTAFA ÖZDEMİR HUKUK BÜROSU


Mustafa Özdemir Hukuk Bürosu, Bolu ilinde 2008 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Hukuk mesleğine aşık, adalete inanmış, genç ve dinamik bir ekip ile müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Adaletin hizmetkarı olarak yıllardır azimle ve şevkle çalışan büromuz, bu azim ve kararlılıkla sadece Bolu'da değil tüm Türkiye'de önde gelen ve adından bahsettiren bir hukuk bürosu olma hedefi ve vizyonu taşımaktadır.

“Dünyanın herhangi bir yerinde adalete yönelen tehdit; aslında, adalet için dünyanın her yerinde ciddi bir tehdittir. (Dr. Martin Luther King)“

Hayatını adalet, eşitlik ve özgürlük yolunda kaybeden Dr. Martin Luther King’in zihnimize ve daha çok vicdanımıza kazınan bu sözünü, adalet için mücadelemizde bir kılavuz olarak kabul ederek; hukuka ve adalete aşık güçlü bir ekiple hak yolunda yürüyoruz.

Adalet için hizmetin en mühim silahı bilgidir; çünkü bilgi güçtür. Ancak bu bilgi vicdana bulanmamışsa; adaletin kılıcı eğrilmeye, terazisi yanlış tartmaya başlar. Bizim hizmet düsturumuz adaletten asla şaşmadan; kapımızı çalan mağdura, maznuna yol göstermektir.

Avukatın, müvekkillerini, mahkemelerde savunma görevinin yanı sıra, hukuki sorunların çözümü konusunda da müvekkillere görüş bildirme, yani ‘danışmanlık’ görevi vardır. Avukat, danışma ile müvekkiline doğru karar vermesi için hukuki problemin alternatif çözüm yollarını, her bir alternatifin yarar ve sakıncalarını gösterir. Uyuşmazlığın, zorunluluk olmadıkça davaya dönüşmesini ve gereksiz çekişmeleri önler. Bu yönden, avukatın danışmanlık görevi, en az mahkemedeki savunma görevi kadar önemlidir."Adalet için hizmet"

VİZYONUMUZ 

Hizmet sunarken müvekkillerimizin işini kendi işimiz olarak kabul eder, hassasiyetle ve özenle çalışırız. Bilgimize güveniriz ancak araştırmaktan vazgeçmeyiz. Yeniliklere ve gelişmeye açığız, değişimden ve gelişimden keyif alırız. Uzmanlaşmanın, bilginin derinleşmesine ve verimliliğin artmasına imkân tanıyacağına inanarak, farklı hukuk disiplinlerinde branşlaşarak çalışırız. Hesap verebilmek ve her zaman ulaşılabilir olmak hizmet kalitemizin vazgeçilmez unsurlarındandır. Takım çalışmasına inanır ve ekip ruhuna uyumlu kişilerle yola devam ederiz.

Vizyonumuz aslında bağlı olduğumuz değerlerin yansımasıdır:

 • Biz güçlüyüz; çünkü sağlam ve birbirine inanan bir ekibiz ve ekip olarak bilgimize güveniyoruz.
 • Biz güveniliriz; çünkü tutamayacağımız sözü vermez, verdiğimiz sözü mutlaka tutarız.
 • Biz farklıyız, çünkü işimize aşığız.
MİSYONUMUZ

Adalet sektöründe bölgesinde en güçlü, donanımlı ve aranan bir hukuk bürosu olarak, bireysel ve kurumsal müvekkillerimize en doğru ve kapsamlı hukuki hizmeti, süratli ve etkin şekilde sunmaktır.

BÜROMUZ HAKKINDA BİLGİLER


 • Çalışma saatleri nasıldır?

- Çalışma saatleri; resmi tatiller hariç, hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasındadır.

 • Hangi hizmetler verilmektedir?

- Türkiye'nin her konumunda, her konuda, değişen dünyamıza ait ne varsa bunları kendimizde toplayıp farkını sizlere de göstermek adına uzman ekibimizle birlikte, Mustafa Özdemir Hukuk Bürosu bünyesinde hizmet vermekten hep mutlu olduk.

 • Nasıl iletişim kurulur?

- İletişim dilleri Türkçe ve İngilizce'dir.

- Önemli gelişmeler hakkında sizi kısa mesaj veya e-posta yoluyla anında bilgilendiriyoruz.

- İnternet erişimi olmayan müvekkillerimize talepleri halinde mektupla veya e-posta aracılığıyla yılda bir detaylı raporlar gönderiyoruz.

- E-posta ve telefon aracılığıyla her zaman randevu talep edebilirsiniz.

- İletişimin kalitesini aciliyetinden önde tutuyoruz.

- İnternet anlık mesajlaşma uygulamaları, sosyal medya birebir iletişimde kullanılmamaktadır.

 • Toplantı usulü nasıldır?

- Toplantı sırasında telefonunuzu sessizde tutmalısınız. Gerekiyorsa belge asılları toplantıya getirilmelidir. Avukatlarımız belirli bir gündem için hazırlık yapacağından, gündem dışı görüşmeyi kabul etmeyebilirler.

- Görüşmeler kayıtlanır ve görüşme tutanağı düzenlenir.

 • Vekalet ücreti dışındaki giderler nelerdir?

- İşinizin görülmesiyle ilgili; konaklama, yol, kırtasiye giderleri ile tüm mahkeme masrafları ve benzeri giderlerdir. Bu giderler peşin ödenmelidir.

- İşlerinizin görülmesi için yeterli avans olmadığı taktirde önce sözlü sonra yazılı bir uyarı alırsınız.

- Masraflara ilişkin belgeleri toplamakta ve bunlara ilişkin detaylı kayıtlar tutmaktayız. Hesap hareketlerini iş ve yıl sonlarında edinebilirsiniz.

 • Hizmet almak için neler gereklidir?
   
 • Sorunun çözümü için büromuzu görevlendirdikten sonra ne yapılması gereklidir?

- Büromuz tarafından sorunun çözümü için gereken yapılacaktır. Sürecin sonuçlanmasını beklerken olağan hayatınıza devam ediniz.

 • Belgelerinizi ne zaman geri alabilirsiniz?

- Büromuz belge asıllarını saklamamaktadır. Buna rağmen yasal zorunluluktan dolayı sizden aldığımız belge aslı varsa ve vekalet ücreti borcunuz yoksa, talebiniz halinde derhal iade ediyoruz. Diğer belgeler ve büro dosyaları yasa gereği bir süre saklanmakta ve saklama süresi sonunda imha edilmektedir.

- Büro dosyaları avukat ve hukuk sekreteri stajyerlerinin eğitiminde de kullanılabilmektedir.

 • Nasıl ödeme yapılır?

- Yargı gideri ve avukatlık ücreti ödemelerini; nakit, eft, havale, swift, banka veya kredi kartı aracılığıyla kabul ediyoruz.

- 1136 sayılı Avukatlık Kanununun 35/2. fıkrasındaki işlerden; taşınmaz alım satımı, şirket, vakıf ve dernek kurulması, idaresi ve devredilmesi ve benzeri işler hakkında Mali Suçları Araştırma Kurulu'na bazı durumlarda bildirim yükümlülüğümüz bulunmaktadır.

 • Nasıl ödeme alınır?

- Ödeme banka hesabımıza ulaşmasından itibaren bir iş günü içinde banka hesabınıza gönderilir. Banka hesabınız ödeme anında kullanılabilir değilse, para konutta ödemeli olarak adresinize gönderilir, işlem bu halde gerçekleşmezse mahkemenin tayin edeceği hesaba para aktarılmaktadır.

- Ödeme masrafları alıcıya aittir.

 • Büromuzda öncelik tanınan kişi ve işler nelerdir?

- Hasmınızın devlet veya memuru, hakim-savcı, siyasetçiler olması durumunda,

- Fikir ve düşünce özgürlüğünüz ile insan hakları sözleşmesinin ihlali ve çevre ile ilgili işlerinize,

- Sanatçı, gazeteci ve bilim adamlarının meslekleriyle ilgili işlerinde bu kişilere öncelik tanınmaktadır.

 

Mustafa Özdemir Hukuk Bürosu
Mustafa Özdemir Uyuşmazlık ve Çözüm Bürosu
Mustafa Özdemir Hukuk Bürosu

BLOG VE MAKALELER